איך לתחזק דוד שמש

מעטים היום הבתים, ומעטות הדירות שהם חסרי דוד שמש. בארץ חמה כמו שלנו, זה בזבוז גדול של  משאבים אם צריך להשתמש באנרגיה של חשמל בכדי לחמם מים לרחצה או לניקיון כאשר אפשר ליהנות מהאנרגיה הזולה שמציעה לנו השמש חודשים רבים בכל שנה. מדובר גם באלפי שקלים בשנה, וגם בדאגה לסביבה, כי אנרגיה חשמלית היא אנרגיה שהפקתה מזהמת ביותר.

קנייה והתקנה של דוד שמש

בכדי למנוע מראש את הצורך לעשות תיקון דודי שמש לעיתים קרובות, חשוב לקנות את הדוד אצל חברה טובה ואמינה. כדאי לעשות קודם כל סקר שווקים קטן בין חברים או באתרים ייעודיים באינטרנט, ורק אז להזמין את אצל חברה עליה קיבלתם המלצות חמות, והדוד שהיא מתקינה בעל תו תקן ישראלי.

דוד שמש הוא מוצר אשר יכול להחזיק מעמד שנים רבות ביותר, אפילו עד עשרים שנה, יחד עם זאת, יכולות לקרות בו תקלות והוא יכול להתקלקל, הדוד עצמו, הקולטים או חלק כלשהו בצנרת שלו.

תחזוקה נכונה של דודי שמש

תחזוקה שוטפת ונכונה מאריכה את חייו של דוד השמש, ומונעת את הצורך לעשות תיקון דודי שמש. יש פעולות של תחזוקה אותן אפשר לעשות לבד, ואחרות אשר דורשות איש מקצוע בתחום, טכנאי של דודי שמש, פעולות שכדאי לעשות אחת לשנה.

•    חיזוק הדוד – מומלץ ביותר בכל שנה, לפני החורף והרוחות החזקות, לבדוק, שהדוד אכן מחוזק למקומו כמו שצריך, שלא פשטה חלודה ברגליו ובברגים המקבעים אותו לגג, בכדי למנוע, חלילה תלישה של הדוד ממקומו.

•    ניקוי הקולטים – פעולה קלה ומהירה, אך משמעותית ביותר לתקינות הדוד. על משטח הקולטים מצטבר לכלוך: אבק, עלים ועוד. כל לכלוך מקטין את השטח של המים שמתחממים בכל זמן, ולכן הרבה פחות מים יתחממו – וחבל! לא כדאי לחכות עד הגשם הראשון, אלא כדאי לעלות אל הקולטים עם דלי מים ולשטוף אותם. כך ימשיכו המים להתחמם כמו שאנו מצפים שיקרה.

•    ניקוי אבנית – האבנית המצויה במים נשארת בתוך צינורות ומצטברת בהם ועל גוף החימום. כדאי להזמין איש מקצוע שינקה את האבנית, פעולה שמאריכה מאוד את חיי הדוד בכלל, וגוף החימום בפרט.