ארגז כלים לאינסטלאטור הביתי

לא רק שתמיד טוב לדעת כיצד לתקן ולטפל בבעיות השוטפות בבית, גם אם אנחנו לא שיפוצניקים במקצוענו, אך ישנם כלי עבודה בסיסיים שתמיד טוב שיהיו בביתנו, לכל צורך שלא יבוא. לעיתים, טיפול עצמי בבעיה יכול לחסוך הרבה מאוד עלויות וביניהן צמצום הנזק עד (אם בכלל) הזמנתו של האינסטלאטור, לא כולל חלקי חילוף שונים ועוד. אז מה תיק הכלים האידיאלי לאינסטלאטור הביתי צריך להכיל? כל הטיפים במאמר שלפניכם.

ארגז הכלים האידיאלי

תיק הכלים האידיאלי לאינסטלאטור הביתי חייב להכיל את הפריטים הבאים:

לפתיחת סתימות הכלי הכי יעיל הוא חומר בשם "נתרן הידרוקסידי" או בשמו העממי סודה קאוסטית. בתעשייה החומר הזה משמש לייצור חומרי ניקוי ונייר, ניתן לרכוש אותו כמעט בכל טמבוריה ומומלץ לאחסן אותו במקום קריר, יבש ומחוץ להישגם של הילדים בבית. אם נתקלתם בסתימה ואין כרגע ברשותכם את החומר, תוכלו לערבב סודה לשתייה עם חומץ ולהשיג כמעט את אותו אפקט. הכלי השני שחייב להיות בתיק הכלים הוא הפומפה הפשוטה והיעילה על מנת לפתוח סתימות לא מורכבות. חשוב לוודא שהפומפה שרכשתם יוצרת וואקום חזק. מפתח צינורות הוא כלי הכרחי בארגז הכלים שכן רק באמצעותו יהיה ניתן לפתוח צינורות הברגה ולמצוא את מקור הסתימה וכמובן גם פלאייר חזק. שלושת הכלים הבאים הם בגדר המלצה ולא חובה, אך תמיד טוב שיהיו "רזרבות" בבית והם: צינורות למקלחת ולניאגרה, ידיות ברזים וצינור ספירלה המשמש לפתיחת סתימות עמוקות.

מתי כן "מרימים את הכפפה" ומזמינים אינסטלאטור?

המקרים בהם יש צורך להזמין אינסטלאטור מקצועי הם המקרים בהם אנו לא מצליחים או יכולים לטפל בהם לבדנו, כגון סתימה בכיור שאנו לא מצליחים לפתוח ובעיקר כאשר יש נזילות מים כבדות, הצפות של השירותים או האמבטיה אשר עלולות לגרום לנזקים נוספים כגון רטיבות או חלילה התחשמלות, דורשים את טיפולו המיידי של האינסטלאטור. בנוסף, מומלץ לבדוק, אם יש ברשותכם ביטוח מבנה ותכולה, לצלצל לחברת הביטוח או הסוכן שלכם ולבדוק מה מכוסה ועל מה תוכלו לקבל החזר או שיפוי