בעיות אינסטלציה בדודי חשמל

כאשר אתם קוראים על מערכות אינסטלציה, ברוב המקרים אתם חושבים על הצנרת בתוך הדירה עצמה. אתם חושבים על סתימות בכיור או בבית השימוש, או נזילות בתוך הקירות. אולם כדאי לדעת, שתחום האינסטלציה מתחיל עוד הרבה יותר למעלה, במה שמתרחש על גג הבניין שלכם. אם לדייק, תחום האינסטלציה נוגע גם בבעיות שעלולות להיווצר בדודי השמש והחשמל שלכם.

דוד השמש הוא למעשה דוד שמתחמם ע"י חום השמש (שלמזלנו נמצא בשפע בישראל) וכך נותן חימום טבעי למים בבית, והדבר נחוץ בעיקר למקלחת נעימה. בדוד החשמל עושים יותר שימוש בחודשי החורף, בהם השמש נחבאת בין העננים, ולכן יש צורך במנגנון חשמלי שיחמם את המים. בכל מקרה שכזה, תקלה בדוד – עלולה לגרום לכך שתזכו לקבל מקלחת קרה, תרתי משמע!

ולכן פונים לאינסטלטור

אם נוצרה לכם בעיה בדוד השמש ו/או בדוד החשמל, אתם צריכים לפנות למומחה אינסטלציה. תחום האינסטלציה לא נוגע רק לצנרת בתוך הדירה עצמה. היום יש חשיבות גם לצנרת מהדוד לתוך הדירה שלכם. לעתים, אינסטלטור מקצועי יגלה בעיית אינסטלציה בדרך מהדוד אל תוך המקלחת או הכיור שלכם. עם זאת, יש גם מקרים שבהם האינסטלטור ימצא ממש בעיה בדוד עצמו. אם מדובר על דוד שמש, יכולות להיות בעיות אינסטלציה כמו קולטנים שפועלים בצורה שאיננה תקינה, או בעיה בגוף החימום עצמו. גם דוד חשמל יכול להתקלקל, ולא לחמם באופן הנדרש. חשוב לדעת שפעמים רבות תקלות צצות בדודי השמש והחשמל, פשוט משחיקה טבעית. הדודים הם וותיקים מאד בנוף הישראלי, ואין זה נדיר שאחרי 15 שנה של שימוש יתחילו להופיע בעיות אינסטלציה. פעמים רבות, מומחי אינסטלציה מגיעים על מנת לבצע פעולות כמו ניקוי אבנית מהדודים, או טיפול בבעיות דליפה מהצנרת הישנה – ותוך זמן קצר מחזירים את המצב לקדמותו.

חשוב גם להתקנה חדשה

אולם, חשוב ליצור קשר עם מומחה אינסטלציה לא רק כאשר אתם רוצים לתקן את אחד מהדודים, אלא גם כאשר אתם רוצים להתקין דוד חדש. התקנת דוד חדש מחייבת עבודת אינסטלציה מקצועית במיוחד. יש לחבר את הדוד לצנרת בצורה טובה, תוך שימוש בחומרי גלם מקצועיים. יש כמובן חשיבות גם למיקום של קולטני השמש עבור דוד השמש. אם יצרתם קשר עם אינסטלטור או חברת אינסטלציה שעוסקת בהחלפה של דודים, וודאו כמובן כי דודי השמש והחשמל שלה עומדים בתקן הישראלי.

אפשר לבצע טיפול תקופתי

מכיוון שהיום ישראלים רבים מבינים שבעיות אינסטלציה הן תוצאה של שחיקה בכל מה שנוגע לדודים, רבים נוקטים בטקטיקה שונה. במקום לקרוא לאינסטלטור רק כשיש בעיה, הם מעדיפים לקרוא לו כדי שיבצע בדיקה תקופתית אחת לכמה שנים. במצב כזה, האינסטלטור יכול לאתר תקלות שהן בתחילת דרכן, ולטפל בהן במהירות, וגם במחיר מופחת. כך אתם מרוויחים פעילות תקינה, במחירים נוחים.