בעיות אינסטלציה של נזילות

בתחום האינסטלציה יכולות להתעורר מספר בעיות שונות. אולם, עם כל הכבוד לבעיות נדירות שיכולות לצוץ, הרי שאחת מהבעיות הנפוצות ביותר היא בעיה של נזילה. היום, בתים ישנים רבים סובלים מבעיות של נזילות. זה תהליך טבעי שנגרם מהשחיקה של הצנרת לאורך השנים. חשוב לומר, שבעיות אינסטלציה כמו נזילות הן בעלות פגם כפול. הפגם הראשון הוא הפגם האסתטי – קיר עם נזילה פשוט לא נראה יפה, והדבר פוגם במראה של הדירה כולה. מצד שני, יש ממש חשש שהקיר יינזק באופן קשה, עד שתצטרכו ממש לבצע חיפוי מחודש, וחבל על כל ההוצאות הללו. במקום זאת, אפשר להקדים תרופה למכה, ולהזמין אינסטלטור מומחה שיטפל בנזילה תוך זמן קצר.

הטיפול היום שונה מבעבר

בעבר, הטיפול בבעיית אינסטלציה כמו נזילה בוצע באופן בסיס מאד – האינסטלטור ראה היכן מתקיימת הרטיבות, שברו אתה קיר, ואז ניסו להתחיל לאתר מהו מקור הנזילה סביב אזור הרטיבות. במצב הזה, היה קשה יותר לאתר את מקור הנזילה, כי לעתים הוא לא היה בדיוק ליד האזור הרטוב בקיר. היום לעומת זאת, לכל אינסטלטור יש כלים הרבה יותר מתקדמים לטיפול בבעיות אינסטלציה, ולכן גם איתור הנזילות נעשה היום ברמה גבוהה יותר ומדויקת יותר. הכוונה היא כמובן, לצילום טרמוגרפי, שנועד לאתר את הנזילות. איך זה עובד?

צילום מבוסס על טמפרטורה

צילום טרמוגרפי אמנם לא משמש רק לבעיות אינסטלציה, אך בתחום זה הוא מועיל מאד. הצילום הטרמוגרפי מבוסס למעשה על זיהוי של הבדלי טמפרטורות. כאשר מתקבל הפלט של הצילום, מתקבלת תמונה מיוחדת עם מפתח צבעים לפי רמת הטמפרטורה. צבעים "קרים" מסמלים טמפרטורה נמוכה, וצבעים "חמים" טמפרטורה גבוהה יותר. במצב כזה, האינסטלטור יכול לאתר בעיות אינסטלציה של נזילות בקלות יחסית. כיצד זה עובד? האינסטלטור סורק את האזור עם הרטיבות – ובפלט הוא יכול לראות האם ישנם אזורים נוספים בקיר בהם הטמפרטורה נמוכה יותר. אם הוא מזהה אותם בריכוז מסוים – הוא יכול לראות כמובן את מקור הרטיבות. במצב כזה, אפשר לטפל תוך זמן קצר בבעיית האינסטלציה. אין צורך לשבור סתם חלקים בקיר לחינם, אלא מקיימים טיפול נקודתי במקור הנזילה.

ואיך מטפלים בנזילה עצמה?

זיהוי בעיית אינסטלציה באמצעות צילום טרמוגרפי זה טוב ויפה, אבל איך מטפלים בנזילה עצמה? זה כמובן תלוי בסוג הנזילה עצמה. יש מקרים שבהם האינסטלטור ישתמש בחומרי איטום מיוחדים, אם מדובר על חור קטן שעשה צרה גדולה. עם זאת, במידה ויש צינור שהתפוצץ, הרי שיש צורך בפתרון אחר. במצב כזה, סביר להניח שיהיה מדובר על הרכב של חלק חדש בצינור. שימו לב שאתם פונים רק לאינסטלטור או לחברת אינסטלציה שעובדים עם מגוון של סוגי צינורות, כולל כאלה שיותאמו במדויק לצנרת שיש לכם בדירה.