דודי שמש – פתרון מושלם לחימום מים

לא להשתמש בדוד שמש במדינה חמה כמו שלנו זה פשוט בזבוז משווע. בישראל השמש לוהטת במשך חודשי הקיץ אך גם החורף אינו קשה והשמש מרבה לזרוח בחודשים אוקטובר ונובמבר. אמנם את הרעיון פיתח לראשונה בוטנאי שוויצרי אולם דוד השמש הנפוץ כיום בישראל הוא פיתוח ישראלי של ד"ר צבי תבור.

דוד השמש כאמור הינו יעיל ביותר בישראל וגם זול יותר. הערכות של המשרד להגנת הסביבה קובעות כי החיסכון השנתי אשר נובע באופן ישיר מהמצאתו מסתכם ב-4% ממשק האנרגיה הישראלי. בעוד מחירי החשמל רק נוסקים ועולים השמש הישראלית לא צפויה להתקרר אלא אם כבר להמשיך וללהוט בקיצים הקרובים.

התקנת דוד שמש יכולה להתבצע גם באופן פרטי אולם יש חשיבות רבה לאופן ההתקנה ומיקומו ומומלץ להשתמש בשירותי התקנה מקצועיים. הדוד בישראל יותקן בשיפוע קל לכיוון דרום שכן באזור החצי הכדור הצפוני שם צפויה מידה מרבית של קליטת קרני השמש.

בנוסף יש לוודא כי הדוד הנבחר מתאים לגודל המשפחה. דוד השמש מורכב משני חלקים מיכל המים שאותו יש לבחור לפי צורך ומספר הנפשות בדירה וקולטני השמש, אותם יש להקפיד לנקות מדי שישה חודשים, שוב על מנת שימשיכו לקלוט את אור וחום השמש באופן מיטבי.

גם את גוף החימום מומלץ לנקות פעם בחצי שנה- אם אינכם בקיאים כיצד לעשות זאת עדיף להזמין אינסטלטור שכן טיפול לא נכון יכול לגרום לנזק רב יותר.

כיום ישנם פתרונות בשימוש באנרגית השמש גם לבתים עם גגות רעפים בדמות שימוש בקולטני שמש בצורת אלכסון המתאים לשיפוע הבית.

בכל מקרה מומלץ להתקשר ולתאם פגישה ולראות איזה דוד שמש הכי מתאים עבורכם.