הגברת לחץ מים

הגברת לחץ מים נהפכה לפעולה נפוצה בקרת דירות בישראל. אחת הבעיות הנפוצות ביותר בתחום האינסטלציה היא לחץ מים נמוך. פותחים את הברז והזרם שיוצא מתברר כחלש מאוד. למשל בגורדי שחקים הבעיה נפוצה יותר מכיוון שלרוב הדיירים בקומות העליונות מקבלים מים דרך מיכל המוצב על הגג ואז יש צורך לבצע הגברת לחץ מים לקומות התחתונות. כדי לפתור את בעיות לחץ המים, יש למצוא קודם כל את הגורם, כי לא תמיד מה שנראה כמובן מאיליו מסתבר כגורם ללחץ מים נמוך.

איתור הגורם

כאשר מתבצעות עבודות תשתית, הפועלים מנתקים את זרם המים, אולם המים לא פוסקים באותו הרגע ואז נדמה שיש צורך לבצע הגברת לחץ מים אך לא כך הדבר. לחץ המים יורד, ורק לאחר דקות ארוכות המים פוסקים לזרום לגמרי. לכן יש לוודא שלא מדובר בהפסקת מים. כמו כן, כאשר חשבון מים לא שולם, גם במקרה זה המים מופסקים. רק לאחד שווידאתם שהתקלות אינן יזומות – כדאי למצוא פתרון רציני לבעיה.

 

סתימה בביוב או בצנרת הביתית

לפעמים הגורם הוא סתימה בביוב, נזילה בצנרת או שחיקת תשתיות. במקרה כזה יש להזמין אינסטלטור על מנת שיאתר ויפתור את התקלה. אינסטלטור טוב יגיע עם ציוד מתקדם כמו למשל מצלמה טרמית לאיתור תקלות. כדי למנוע תקלות מסוג זה, אל תזרקו שום דבר לכיור ולאסלות. בדירות הממוקמות בקומות מרתף כדאי להימנע מלזרוק אפילו נייר טואלט לאסלה.

תשתית לא מתאימה

אם הדירה שופצה, נבנו בה חדרים חדשים ונוספו בה ברזים, יכול להיות מאוד שבעקבות כך לחץ המים ישתנה והתשתית תהיה זקוקה לשינוי עם הגברת לחץ מים. בשיפוצים מסיבים, יש לבצע החלפת צנרת מים ולהתאים את הצנרת לשינויים בדירה. כמו כן, לא אחת קבלנים בנו דירות כאשר הם תכננו לא נכון את נושא האינסטלציה בדירה. לכן חשוב לבדוק את התשתית ברגע שמחברים את הדירה לזרם המים ולבקש בזמן מהקבלן לבצע את התיקונים הדרושים.

 

פתרון

עד עכשיו הצגנו את שלושת הבעיות המרכזיות. וכעת הגיע זמן להציג את הפתרון. לביצוע הגברת לחץ מים ניתן להתקין משאבה אשר מאזנת את הלחץ ומספקת זרם מים טוב בכל צינורות הבית. יש להתייעץ עם האינסטלטור לגבי סוג המשאבה ולמעשה לתת לו לעשות את העבודה. רחצה נעימה!

הגברת לחץ מים