החלפת צנרת משותפת

אחד הגורמים המרכזיים לריבים בין שכנים מתעורר בגלל בעיות צנרת. כאשר צינור ביוב משותף נסתם, השכנים מתחילים לריב ולזרוק האשמות על מי הוא האחראי על הסתימה ומי צריך לשלם לאינסטלטור. כמו ממונה בטיחות שמוצא את בעיות הבטיחות בארגון, גם במקרה כזה לבסוף הגורם מתברר והאשם נמצא (למשל: אם שזרקה מגובנים לחים לאסלה) והוא זה שמשלם על התיקון, אולם לא תמיד גורם אחר הוא האחראי ולא תמיד סתימה היא המקרה היחיד הדורש טיפול בצנרת, אך במקרים מאוד מסובכים, יהיה צורך לבצע החלפת צנרת משותפת.

ביובית          

לפני שמחליפים צנרת משותפת, חשוב לבדוק כי לא ניתן לפתוח את הבעיה באופן אחר. לפעמים כל מה שצנרת צריכה זו שאיבה הגונה. במקרה כזה מזמינים ביובית ובעזרת משאבה ולחץ מים גבוהה מסירים את המכשול הסותם את כל הצנרת המשותפת. לכן יש לבחון את המקרה לעומקו ולהחליט כיצד לפעול.

ביובית

החלפת צנרת בין דירות

כאשר מדובר בהחלפת ותיקון צנרת ביתית – אין כל בעיה. אולם כאשר מדובר בצנרת החוצה דירות וחצרות, אז העניין הופך לקשה ומסובך יותר משום שיש לבצע החלפת צנרת משותפת. במצב כזה יש צורך לחפור בגינה ולהרים את הריצוף. ואז שכן אחד מחליט שהוא לא מוכן להרוס שטח בגינתו ושכן אחר לא מוכן שירימו לו את הריצוף בבית. במקרים בהם הצנרת מיושנת ומתרחשות בה תקלות לעיתים קרובות, ויכוחים אלו נחשבים מיותרים כי בסופו של דבר, אחרי פיצוץ בצנרת, דבר שיקרה במוקדם או במאוחר בתשתית ישנה, בכל מקרה שני הצדדים יצטרכו להחליף את הצנרת.

צנרת בניין ישנהצנרת בניין ישנה וחדשההחלפה לצנרת חדשה

החלפת צנרת בבניין       

לפעמים יש צורך לבצע החלפת צנרת משותפת בלובי או בחצר בניין מגורים משותף. וכאשר מדובר בשטח שאינו שייך באופן פרטי לאף אחד, אלא שייך לכולם, הבעיה היא הרבה יותר קטנה, אולם מתעוררת בעיה אחרת. איזה אינסטלטור לבחור ואם כל השכנים צריך לשלום את אותו הסכום? ומה קורה לגבי דייר הגר בשכירות ואינו מתכוון לגור בדירה הנוכחית יותר מכמה חודשים? האם גם הוא צריך לממן את החלפת הצנרת? במקרה כזה כדאי לבחור על פי מה שמוסכם על הרוב בכדי שלאיש לא יהיו תלונות מאוחר יותר על אינסטלטור זה או אחר או על המחיר. בנוגע לשכנים, ניתן למצוא פתרון פשוט. יש לבקש מבעל הדירה ולא מהדייר לשלם בעבור התשתית.

 צריכים להחליף את הצנרת הישנה? צלצלו לגרין אינסטלציה – שרון מור אינסטלטור מיצאת צדיק:
050-2324926