מדוע כדאי לבחור באינסטלטור המשתמש במצלמה טרמית

אני עוד זוכרת את הימים שבעיית רטיבות באחד מקירות הבית נחשבה לסיוט גדול. צריך היה להזמין אינסטלטור, וזה התחיל לשבור את הקירות / החרסינה / הרצפות / שביל הגישה ועוד – עד אשר מצא את מקום הנזילה או הצינור הסדוק. לאחר שתיקן את הדרוש תיקון צריך היה להחזיר את הקיר למצבו הקודם: לסתום את התעלות, לחפש קרמיקה מתאימה, להדביר אותה ועוד. הזמן, הלכלוך, העבודה אכן היו לא פשוטים. לא עוד! היום יש אינסטלטורים אשר משתמשים בציוד חדיש ומתוחכם כמו מצלמה טרמית.

עקרונות פעולתה של המצלמה הטרמית

את המצלמה הטרמית (מצלמת אינפרא אדום), מחדירים לתוך צינור המים או הביוב, על פי הצורך, בעזרתו של סיב אופטי דק וגמיש והיא סורקת אותו לכל אורכו. המצלמה מחוברת למחשב, שלידו יושב איש מקצוע מיומן ומנוסה אשר יודע להפעיל את הציוד. המצלמה סורקת את הצינור, כאשר  היא מודדת את הטמפרטורה במשך כל הזמן.

המחשב מתרגם את הטמפרטורה לתמונה של צבעים. כאשר ברור מהי הטמפרטורה הקיימת במקום, ואיזה צבע היא משקפת על צג במחשב, מחפשים את הנקודות בהן הצבע משתנה – לצבע אשר מצביע על טמפרטורה נמוכה יותר, או לצבע המצביע על טמפרטורה גבוהה יותר. שינוי בצבע פירושו הפרשי טמפרטורה, כלומר: תקלה בצינור.

תיקון תקלות שאותרו באמצעות המצלמה הטרמית

דרך זו של איתור נזילות, סדקים ותקלות בצינורות מים בעזרת מצלמה טרמית היא מדויקת ביותר. אותו בעל מקצוע אשר יודע את העבודה, ממפה את הצינור בדייקנות, כך שאם יש צורך לתקן את הצינור, אין צורך לחפור תעלה ארוכה, אפשר להגיע בצורה נקודתית בדיוק למקום בו קיימת אותה תקלה, לפתוח, לתקן ולסגור בחזרה. עבודת התיקון קלה, מהירה וכמובן נקייה ביותר.

אינסטלטור המפעיל את המצלמה

הציוד המאפשר איתור תקלות בעזרת אותה מצלמה הוא ציוד חדשני ביותר, ציוד שמתפתח ומשתכלל בכל שנה, ואנשי המקצוע מתקדמים יחד איתו. רק אינסטלטור שלמד והתמחה בתחום יכול לעסוק בהפעלה של המצלמה הטרמית, בפירוש תוצאותיה, ובתיקון הדרוש תיקון בדרך הטובה ביותר.