מתי מחליפים צנרת בבית

מערכת הצינורות והאינסטלציה היא אחת החשובות ביותר ומאפשרות את איכות חיינו בבית. בין אם מדובר בדירה ישנה ומערכת צינורות חלודה או בדירה חדשה מקבלן שגם שם תקלות יכולות לקרות, אך כאשר יש תקלה בצנרת, כגון פיצוץ אדיר של מים, ההשפעה תהיה על כל הבית ויושביו כולל רטיבות בקירות הבית, אובדן של פריטי ריהוט ועוד. נותר רק להצטער על כך שעוד לא המציאו מערכות אזעקה שיתריעו לנו כאשר יש צורך להחליף צינור בבית. מתי צריך להחליף צנרת בבית ומהן העלויות? כל התשובות במאמר שלפניכם.

הסיבות להחלפת הצנרת בבית

הסיבה הנפוצה ביותר להחלפת כל הצנרת היא פיצוץ מים מאסיבי אשר לא מאפשר לקיים חיים תקינים בבית ודורש את החלפת הצנרת בכללותה. סיבה נוספת היא כאשר המים אשר יוצאים מהברזים השונים בבית הם עכורים ובעלי טעם וריח רע, לרוב נגרם בשל בלאי וריקבון של דפנות הצנרת, מצב כזה מחייב להחליף את כל הצנרת על מנת למנוע מחלות וזיהומים של דרי הבית. לעיתים כל שיידרש הוא תיקון נקודתי, וזה כמובן תלוי מקרה ומצב הצנרת. היתרון במצב בו יש להחליף את הצנרת הוא ההזדמנות המצוינת לערוך שיפוץ כללי של הבית, שכן ברוב המקרים יהיה צורך להרים חלק מהמרצפות של הבית.

עלויות ושיקולים בבחירת הצנרת החדשה

השיקול העיקרי בבחירת סוג הצנרת החדשה הוא פשוט: צנרת חזקה היא עמידה לאורך זמן, משך הבלאי שלה ארוך מהרגיל וכך ניתן למנוע פיצוצי מים והפרעת השגרה. המשפט: "כשקונים מוצר זול משלמים לאחר מכן ביוקר" תקף גם כאן. יש אינספור חומרים שונים מהם עשויים סוגי הצינורות למיניהם, כגון: צנרת פלסטיק אשר מונעת הצטברות אבנית ובעלת יכולת עמידה ללחצים גבוהים, צנרת כפולה אשר עמידה במיוחד ועוד. חשוב להתייעץ עם אנשי מקצוע מוסמכים על מנת שתבחרו את סוג הצנרת הטוב ביותר עבורכם. העלויות אשר כרוכות בהחלפת הצנרת הן אינן מזעריות כלל וכלל ועלולות להגיע לעשרות אלפי שקלים. ולכן בנוסף לרכישת הצינורות חשוב מאוד לשכור את שירותיו של אינסטלאטור מקצועי, בעל ניסיון וותק אשר בקיא בסוג הצינורות שבחרתם וכי החליף בעברו מס' צנרות, על מנת להבטיח התקנה מקצועית שתאריך את חיי הצנרת החדשה.