פתיחת סתימות

זה לא נעים להתקלח ולגלות שהמקלחון הופך תוך דקות ספורות לאמבטיה. זה לא נעים להתגלח בבוקר ולגלות שהכיור הופך בהדרגה לבריכה. סתימות בצנרת קרו ויקרו לכל אחד מאתנו. יש מי שזה קורה לו לעיתים קרובות, ויש מי שזה קורה לו לעיתים רחוקות. בכל אופן, פתיחת סתימות היא לא תורה מסיני וכדאי לדעת כיצד לפתוח סתימות כמו גם להימנע מהן. לפעמים אפשר לדחות את פתיחת הסתימות למועד מאוחר יותר: למשל כאשר יש סתימה בכיור אשר נמצא בחדר שירותים בו משתמשים פחות. אך כאשר הסתימה היא במקלחת, או בכיור במטבח, אין ברירה אלא לטפל בבעיה באופן מידי.

 

פתיחת סתימות עשה זאת בעצמך

את אתם טובים בעבודת כפיים, או שיש לכן מה שנקרא "ידי זהב", פתיחת סתימות תעשה בצורה הטובה ביותר בשיטת "עשה זאת בעצמך". בשלב הראשון, יש לאתר את מקור הסתימה. יכול להיות שהצטבר שיער או גורמים אחרים בפתח הניקוז ובגללם המים אינם מתנקזים כהלכה. במקרה כזה כל מה שצריך לעשות הוא להסיר את הגורמים לסתימה. במקרה והגורם לא נמצא בפתח הניקוז, השתמשו בפומפה על מנת לשאוב את הלכלוך שהצטבר בצינורות. אם הפומפה לא עוזרת, ניתן להשתמש בחומרים כימים על מנת לשחרר את הסתימה. רק אם שאר הדרכים לא עובדות, פתחו את הצינורות מתחת לכיור ונסו להסיר את גורם הסתימה באופן ידני.

הזמנת אינסטלטור

לא משנה עד כמה אתם מיומנים, יכול להיות שגורם הסתימה לא נמצא בצינורות שמתחת לכיור. הגורמים לסתימה עלולים להיווצר בביוב או בכל אזור אחר בצינור אליו הנגישות קשה. במקרה כזה, רק אינסטלטור שנחשב למומחה בנושא פתיחת סתימות יוכל לאתר את התקלה ולתקנה מבלי להסב נזק לבית או למערכת הצינורות. לעיתים במצבים מסוג זה יש צורך לבצע גם שאיבת ביוב. במקרה כזה לא כדאי לפעול לבד גם כי מדובר בעבודה קשה וגם כי זוהי עבודה לאנשי מקצוע מנוסים וותיקים בלבד.

 

טיפים לתחזוקה נכונה

הדרך הטובה ביותר להימנע מסתימות היא פשוט לתחזק את האמבטיה, הכיורים והאסלות בצורה נכונה. לכן אל תזרקו שום דבר לכיור או לאסלה. שערות ומגבונים לחים עלולים להצטבר בצינורות ולגרום לסתימות. בדירות מרתף למשל, מערכת הניקוז נחשבת לחלשה יותר. לכן לא כדאי לזרוק לאסלה אפילו נייר טואלט. נקו את פתחי הניקוז בכיורים ובמקלחות לפחות פעם אחת בשבוע על מנת למנוע הצטברות לכלוך.

פתיחת סתימה בשירותים מוצפים