שאיבת ביוב

כאשר מדובר בסתימות קטנות בבית, בדרך כלל מזמינים אינסטלטור והוא מטפל בבעיה. אולם לא תמיד קל לאתר את הסתימה. לפעמים הסתימה מקורה מן הביוב אשר נמצא בחצר או מחוץ לבית. במצב כזה, על מנת לפתור את הבעיה במהירות וביעילות, יש לבצע שאיבת ביוב וכדי לעשות זאת עדיף להזמין ביובית. השימוש בביובית מונע סיכון מכיוון שבביוב נמצאים גזים רעילים. אולם הביובית אינה נועדה לטפל בכל תקלות הביוב האפשריות. לכן יש לבדוק באיזה מקרה ניתן לבצע שאיבת ביוב עם ביובית ובאיזה מקרה יש צורך במציאת פתרון חלופי.

סתימות במערכות ביוב גדולות

כאשר מדובר במערכת ביוב גדולה יחסית של מוסד כלשהו או מפעל, לא תמיד החלפת צנרת ביוב תפתור את הבעיה, ולכן לרוב ממזמינים ביובים על מנת לטפל בבעיה. סתימות אינן מתרחשות אך ורק בצנרות ביוב קטנות. גם במערכות ביוב עם צינורות גדולים נוצרות סתימות מידי פעם בפעם. אותן ניתן לפתוח אך ורק בעזרת ביובית. הביובית היא משאית המכילה משאבה הפועלת בלחץ מים גבוה. הסתימות בצנרת נגרמות עם הזמן בעקבות הצטברות גורמים שונים. בתחילת החורף ובעקבות הגשמים הראשונים המציפים את המערכת, נוצר הסיכוי הגדול ביותר לסתימה. לכן, כדי שהביוב לא יזרום על הכבישים ועל מנת לא להשאיר שכונות שלמות ללא מערכת ביוב תקינה –  מזמינים אינסטלטור לצורך שאיבת ביוב עם הביובית.

בחירת ביובית

לפני שמזמינים אינסטלטור המספק שירות שאיבת ביוב עם ביובית יש לבדוק שהוא עובד עם כל התקנים המחמירים, אחרת עלול להיגרם נזק לביוב. הביובית מבוססת על 2 פעולות לפתיחת הסתימות. הראשונה היא בעזרת משאבה עוצמתית השואבת את הגורם החוסם פנימה. בפעולה האחרת מוזרמים מים בעוצמה חזקה להסרת המכשול. הימנעו מהזמנת משאבות מיושנות ובדקו באיזה ציוד בדיוק האינסטלטור משתמש. הגעה מהירה למקום היא פקטור חשוב שכן ביוב סתום פרושו סירחון גדול. לכן חשוב לבחור את האינסטלטור מבעוד מועד כך שמספרו יהיה זמין לכם בעת הצורך. בחירת אינסטלטור רק לאחר התקלה יכול לעלות לכם ביוקר מכיוון שאז לא תוכלו להרשות לעצמכם לבצע חקר שוק ולהשוות מחירים.