שכונות תל אביב תשתית ישנה מול חדשה

העיר תל אביב חגגה לא מזמן מאה שנים להקמתה. כלומר, בתל אביב בונים בתים כבר עשרות רבות של שנים. אין אפשרות לתאר במילים את השינויים שחלו בשיטות הבנייה ובאיכותה במשך שנים רבות אלה. לא דומה הבנייה בשכונות הראשונות והישנות, לבנייה היום בשכונות החדשות שנבנות.

החלפת תשתיות

מי שבוחר לרכוש בתל אביב או בכל עיר אחרת בניין ישן, אבל ממש ישן, בכדי לשפץ אותו ולהפוך אותו לבית שנעים למגורים במאה ה- 21, חייב בנוסף על השיפוץ החיצוני גם לדאוג להחלפת התשתיות, הן תשתיות החשמל, והן תשתיות המים אל הבית וממנו החוצה (הביוב), ולשם כך חשוב לחפש אינסטלטור בתל אביב או באותה עיר בה גרים. דרך אגב, גם רשויות רבות עושות בעשר השנים האחרונות מבצעים רבים של החלפת צינורות הביוב הישנים שקיימים בהן עוד מלפני קום המדינה בצינורות מהחומרים החדשים שפותחו במספר מפעלים בארץ.

סוגים של צנרת מים

בעבר כל צנרת המים הייתה עשויה ממתכת, בדרך כלל ברזל. במשך השנים התפתחה בצנרת קורוזיה והיא העלתה חלודה. פרט לדליפות וסתימות, פעמים רבות גם יוצאים מהברזים מים עם חלודה הנראים בצבע חום. היום אין עוד צינורות מתכת, אולי מחוץ לבתים בגינות וחצרות. מי שעושה שיפוץ מחליף את הצנרת, ויש לפעמים מי שבוחר להחליף את הצנרת, גם ללא שיפוץ, אם יש בה יותר מידי תקלות ובעיות המצריכים הזמנת אינסטלטור לעיתים קרובות מידי.

סוג נוסף של צנרת הוא זאת העשויה נחושת. בדרך כלל משתמשים בה להזרמת מים מדודי השמש אל הדירות (לשמירת חום המים). צנרת זו היא ברמה גבוהה מאוד, אינה נפגמת על ידי קורוזיה ואבנית, ולכן היא יקרה יותר. את חלקיה צריך לחבר זה לזה בעזרת ריתוך איכותי. אפשר למצוא אינסטלטור בתל אביב שיודע לעשות זאת, אך אלה אינם רבים היום.

הצנרת היום עשויה כולה מפלסטיק, ויש סוגים מצוינים של פלסטיק שעושים עבודה טובה. יש צינורות מפלסטיק ומתכת (אלומיניום), אותם אפשר לגלות בעזרת גלאי מתכות במקרה של בעייה, ויש צינורות אשר מוחדרים לתוך צינור תשתית, כך שקל לשלוף ולהחליף אותם בעת דליפה.